funkcje literatury dla dzieci i młodzieży

Już od momentu narodzin dziecko rozpoczyna poznawanie świata.…
funkcje literatury dla dzieci i młodzieży
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

edukacja (42)Już od momentu narodzin dziecko rozpoczyna poznawanie świata. Jest to początek długiego procesu edukacji. Przez pierwsze lata nasza edukacja jest stricte związana z akwizycją językową. Wiedzę zdobywamy nieświadomie poprzez kontakt z dorosłymi czy oglądanie bajek.

W wieku lat sześciu lub siedmiu zaczyna się nauka w szkole podstawowej.
Dzieci w tym wieku nabywają wiedzę dzięki pomocy instruktorów, którymi są nauczyciele. Edukacja w szkole podstawowej trwa sześć lat. W tym czasie ma miejsce nauka zarówno o starożytności jak i o czasach współczesnych. Dzieci uczą się także nauk przyrodniczych.

Gimnazjum, tudzież liceum to okres intensywnej nauki. Uczeń zmuszony jest do dania z siebie stu procent. Edukacja ucznia musi być w tym momencie bardzo efektywna ze względu na dorosłość, która zbliża się wielkimi krokami.

Niekiedy nauka może być nie tylko związana ze szkołą i mozolnym wysiadywaniem do końca lekcji. Może być ona ciekawa – wszystko zależy od zainteresowań i chęci ucznia. Krajoznawcze wycieczki szkolne sprawiają, że uczeń znacznie chętniej będzie nabywał wiedzę.

Pozostałe artykuły o edukacji:

Related Post

top